تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
2 اسفند 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  مديران پيگير جذب اعتبارات ملي باشند
 • مديران دستگاهاي اجرايي استان بايد پيگير جذب اعتبارات ملي براي پيشبرد طرحها و برنامه هاي خود باشند.
 • مديران پيگير جذب اعتبارات ملي باشند

  مديران دستگاهاي اجرايي استان بايد پيگير جذب اعتبارات ملي براي پيشبرد طرحها و برنامه هاي خود باشند.

  فرماندار همدان در کميته برنامه ريزي شهرستان گفت : 85 درصد اعتبارات کشور ملي و فقط 15 درصد براي توزيع در اختيار استان است که مي طلبد مديران دستگاهاي اجرايي استان براي پيشبرد طرحها و برنامه هاي خود پيگير جذب اعتبارات ملي باشند.

  وي افزود : اعتباراتي که در اختيار استان از سه منبع تملک داريههاي سرمايه اي،سه درصد نفت و گاز و توازن براي توزيع قرار مي گيرد بسيار محدود است و بيشتر طرحها و پرو ژه ها با پيگيري مديريت ارشد استان، نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و پيگيري هاي مجدانه برخي از مديران استان محقق مي شود.

  علي تعالي تصريح کرد : به شهرستان همدان تاکنون 7.5 ميليارد تومان اعتبار از منابع ذکر شده ابلاغ شده است که مشخص نيست چقدر تخصيص داشته باشد اين درحالي است که گاهي يک مدير استاني براي اجراي طرحي در شهرستان دو يا سه برابر اين مبلغ را با پيگيري از مرکز جذب کرده است.

  وي افزود : احداث مراکز متعدد بهداشتي درماني شهري و روستايي،راه آهن همدان،شيکه هاي جمع آوري فاضلاب،طرحهاي امور آب منطقه اي و بسياري از طرحهاي ديگر اجرا شده يا در دست اجرا از جمله پروژه هايي است که مديران پرتلاش ذيربط موفق شدند با جذب اعتبارات ملي به انجام برسانند.

  فرماندار شهرستان همدان يادآور شد : امسال نيز اعتبارات را با هماهنگي نمايندگان محترم مردم در مجلس و برگزاري نشستهاي کارشناسي متعدد با مديران استاني و شهرستاني توزيع کرديم تا با بررسي اولويتها اين اعتبارات تخصيص يابد.

  وي با اشاره به الزامات قانوني ابلاغ شده براي توزيع اعتبارات شهرستان افزود : آب روستايي، گردشگري،مدارس وحوزه هاي علميه،حوزه ها و پايگاههاي مقاومت بسيج از جمله اين الزامات بودند که در توزيع اعتبارات مد نطر قرار گرفت.

  تعالي اضافه کرد : امسال کل اعتبار پيش بيني شده ويژه هيآت،تکايا،حسينيه ها،مساجد و بقاع متبرکه براي توزيع در اختيار اداره اوقاف قرار مي گيرد.

  فرماندار همدان با قدرداني از تلاش نمايندگان مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي براي جذب اعتبارات ملي خاطر نشان کرد : ارتباط مداوم و مستمري با دفاتر نمايندگان داريم که بواسطه مراجعات مکرر مردم به اين دفاتر و نمايندگان در توزيع اعتبارات شهرستان از پيشنهاد دفاتر نمايندگان نيز استفاده مي کنيم.

  وي افزود : طرحهاي داراي پيشرفت فيزيکي بالاي 80 درصد برالي برخورداري از اعتبارات شهرستان در اولويت قرار دارند و طرح جديدي شروع نمي کنيم مگر اينکه اين طرح ضروري باشد که بايد به تاييد کميسيون ماده 23 استان برسد.

  علي تعالي از کاهش حدود 50 درصدي اعتبارات 3 در صد نفت و گاز شهرستان خبر داد و اظهارکرد : اين اعتبارات سال گذشته 62 ميليارد ريال بود که امسال به 35 ميليارد ريال کاهش پيدا کرده است.

   وي درپايان افزود : هر سال با پيگيري مديريت ارشد استان اعتبارات ديگري نيز متوجه شهرستان مي شود که در مقاطع ديگري از سال براي تکميل برخي از طرحهاي ضروري و داراي اولويت توزيع مي کنيم.

  معاون امور عمراني فرماندار همدان نيز گفت : جلسات کارشناسي کميته برنامه ريزي شهرستان را در چند روز متوالي طي ساعات اداري و غير اداري با حضور مديران و کارشناسان دستگاههاي اجرايي برگزار کرديم تا براي احصاء اولويتها به منظور توزيع اعتبارات به نتيجه برسيم.

  رضا زماني افزود : مجموع اعتبارات ابلاغ شده به شهرستان همدان در سالجاري 511 ميليارد و 665 ميليون ريال است که 311 طرح و پروژه به تفکيک فصل و دستگاه اجرايي از اين اعتبارات برخوردار شدند.

  وي يادآور شد : سال گذشته نيز اعتبارات ابلاغ شده به شهرستان همدان ابتداي سال 51 ميليارد تومان بود که در پايان سال مجموع اعتبارات ابلاغي و توزيع شده چيزي حدود 112 ميليارد تومان شد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 167
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.