تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
2 اسفند 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان :
 • شهدا در سنين نوجواني و جواني وصيتنامه هايي نوشته اند که مانند توصيه هاي علما و عرفاي بزرگ است.
 • فرماندار همدان :

  شهدا در سنين نوجواني و جواني وصيتنامه هايي نوشته اند که مانند توصيه هاي علما و عرفاي بزرگ است.

  فرماندار همدان با حضور در منزل شهيدان هاشم و مسعود رستمي به خانواده اين شهداي بسيجي اداي احترام و قدرداني کرد.

  علي تعالي وصيتنامه شهدا را بسيار قابل توجه و استفاده دانست و گفت : شهدا در سنين نوجواني و جواني وصيتنامه هايي نوشته اند که مانند توصيه هاي علما و عرفاي بزرگ است.

  وي با ابراز قدرداني از پدران و مادران اين شهداي معزز تصريح کرد : بي شک تربيت اين عزيزان در خانواده هاي متدين و پاکي چون شما شکل گرفته که با اقتدا به سالار شهيدان از خون و جان و همه هستي خود در راه اسلام ايثار کردند.

  فرماندار شهرستان همدان با شنيدن خاطراتي از اين شهيدان گرانقدر اظهار کرد : برخي از جنبه هاي زندگي و شهادت اين شهداي عزيز بسيار جالب و قابل تامل است بويژه وابستگي اين دوشهيد، نحوه شهادت و بازگشت پيکر مطهرشان بعد از چند سال چشم انتظاري خانوادها.

  شهيدان محمدهاشم و مسعود رستمي داراي نسبت فاميلي و حاصل ازدواج دو برادر با دو خواهر بودند که با يکسال اختلاف سني بدنيا آمدند. ابوالقاسم و برادرش محمود پدران اين شهداي گرانقدر بودند که آنها هم يکسال اختلاف سني با يکديگر دارند و هر دو در حرفه تراشکاري فعالند. مادران گرانقدر اين دو شهيد نيز دو خواهر با اختلاف سني يکسال بودند که در يک منزل دو طبقه و در کنار هم زندگي مي کردند و همچنان زندگي مي کنند.

  با مشاهده صميميت و علقه بين اين دو خانواده شهادت يکي از اين عزيزان در دوران دفاع مقدس مهمترين دغدغه خانواده آنها بوده تا اينکه هر دو در يک تاريخ به درجه رفيع شهادت نايل آمدند.

  محمد هاشم رستمي تيرماه سال 1347 و مسعود رستمي تيرماه 1346 ديده به جهان گشودند. هر دو دانش آموز چهارم متوسطه بودند که از سوي بسيج در جبهه حضور يافتند. سي ام بهمن سال 1364 هر دو در منطقه فاو عراق به شهادت رسيدند و پيکر مطهرشان در آن منطقه بر جاماند و با تفحص پيکر مطهرشان پس از سالها به زادگاهشان بازگشت و در گلزار شهداي شهر همدان خاکسپاري شدند.

   

   

   

  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 161
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.