تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
2 اسفند 1397 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان خبر داد :
 • رشد دو برابري توليد و خريد گندم در سال جاري
 • فرماندار همدان خبر داد :

  رشد دو برابري توليد و خريد گندم در سال جاري

  شهرستان همدان آماده خريد تضميني گندم توليدي کشاورزان است

  فرماندار همدان در جلسه تنظيم بازار اين شهرستان گفت : روند خريد تضميني گندم و جو در شهرستان همدان آغاز و برنامه خريد به سيلو ها اعلام شده است .

  وي افزود : برنامه جابجايي و آهنگ حمل گندم هاي خريداري شده با شرکت حمل و نقل آبادان نهايي شده تا حمل گندم ها از مزرعه تا مراکز خريد توسط کاميون داران بومي صورت پذيرد .

  علي تعالي از رشد دو برابري توليد و خريد گندم در سال جاري نسبت به گذشته خبر داد و افزود : سطح زيرکشت گندم شهرستان همدان بالغ بر 50 هزار هکتار است که پيش بيني مي شود  توليد اين محصول بيش 90 هزار تن شود .

  وي ادامه داد : گندم هاي خريداري شده سال گذشته انبار هاي شهرستان در جريان آهنگ حمل قرار گرفته و توليد امسال جايگزين شوند .

  تعالي با بيان اينکه تجهيز مراکز فرعي خريد گندم نبايد خللي در روند خريد ايجاد کند تاکيد کرد : مراکز فرعي در کنار مراکز اصلي خريد گندم فعال و روند ذخيره سازي گندم طبق سنوات گذشته انجام شود تا شاهد خروج گندم از همدان نباشيم .

  وي با اشاره به بارندگي هاي ارديبهشت ماه و افزايش برداشت گندم شهرستان تصريح کرد : هماهنگي بيش از پيش متوليان خريد گندم سبب ذخيره حداکثري و خود کفايي شهرستان خواهد شد .

  اين مقام مسئول عنوان کرد : روند بررسي درصد سن زدگي گندم در مراکز خريد تسهيل شود تا خروج گندم و ميل به فروش در ساير استان ها کاهش پيدا کند .

   رئيس جهاد کشاورزي شهرستان همدان در خصوص طرح مبارزه با آفت درختان گردو شهرستان گفت : 50 هزار قطعه فرمون در سطح شهرستان براي مبارزه غير شيميائي و بيولوژيکي با کرم خراط توزيع شده است .

  وي عنوان کرد : برداشت جو در 11 هزار هکتار از اراضي زير کشت شهرستان همدان صورت گرفته که پيش بيني مي شود با توجه به نزولات خوب سال جاري توليد اين محصول به 33 هزار تن برسد .

  حسين فضلي از آغاز برداشت دانه روغني کلزا در اراضي زير کشت شهرستان همدان خبر داد و افزود : در شهرستان همدان 130 هکتار زير کشت کلزا رفته که پيش بيني مي شود توليد اين محصول به 370 تن  برسد .

  وي ضمن ياد آوري عملکرد به موقع جهاد کشاورزي شهرستان در مباره با سن غلات شهرستان ادامه داد : با توجه به بارندگي هاي سال جاري اتمام مبارزه با سن غلات در 16 هزار هکتار از اراضي شهرستان اعلام مي شود .

  وي در پايان گفت : نظارت و کنترل بر عملکرد 160 دستگاه از انواع مختلف ادوات کشاورزي با 17 اکيپ توسط جهاد کشاورزي شهرستان در حال اجرا است .

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 159
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.