تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
5 تیر 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون فرماندار همدان:
 • همدان مشکل دارو ندارد

 • معاون فرماندار همدان:

  همدان مشکل دارو ندارد

  معاون سياسي، اجتماعي فرماندار همدان گفت: در سطح شهرستان همدان مشکل دارو نداريم به طوريکه براي يک‌سال دارو تهيه شده است.

  علي‌اصغر ناظري‌پور يکشنبه 25 شهريور در کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان، با اشاره به اينکه ممکن است در اين زمينه سودجويي‌هايي صورت گيرد، افزود: معاونت غذا و دارو روند رصد داروها را سيستمي کنترل مي‌کند و اينگونه نيست که اين کار به صورت دستي صورت گيرد که بخواهد مشکلاتي ايجاد شود.

  وي با بيان اينکه ممکن است يک داروي خاصي را داروخانه‌اي نداشته و داروخانه ديگري آن را داشته باشد، عنوان کرد: معاونت غذا و دارو وظيفه تأمين امنيت غذايي و دارو و نظارت بر کيفيت دارو را بر عهده دارد.

  ناظري‌پور درباره نظارت بر نذورات هيئت‌ها و ايستگاه‌هاي صلواتي تأکيد کرد: مرکز بهداشت به طور مشترک با دامپزشکي يا به صورت مستقل يک تيم نظارتي براي نظارت و بازرسي از اين مراکز از لحاظ بهداشتي و سلامت مواد غذايي توزيع شده، داشته باشند.

  وي اظهار کرد: با توجه به اينکه از سال گذشته نگراني‌ها و تهديداتي در اين زمينه وجود داشته است، نظارت و پيگيري‌ها توسط مرکز بهداشت و دامپزشکي ضرورت دارد.

  ناظري‌پور گفت: دامپزشکي در اين‌باره براي تشکيل تيم‌هاي نظارتي در بحث ذبح شرعي و از نظر رعايت اصول بهداشتي اعلام آمادگي کرده و در اين زمينه نظارت‌ها را جدي بگيرد و مرکز بهداشت هم هر کجا احساس مي‌کند، بايد ورود پيدا کند، وارد شود و مباحث نذورات را از لحاظ بهداشتي بررسي کند و اگر مي‌تواند با هيئات مذهبي هم جلساتي بگذارد و همکاري آنها را نيز داشته باشد.

  معاون فرماندار همدان در بخش ديگري از سخنانش عنوان کرد: اقداماتي که مرکز بهداشت در زمينه مديريت پسماند انجام داده، کار بسيار بزرگي بوده و شهرداري با معرفي مراکزي که پسماندهاي عادي را از عفوني تفکيک نمي‌کردند، همکاري خوبي داشته است.

   

  وي با اشاره به اينکه هم‌اکنون وارد مسير مشخصي شده‌ايم که مي‌توانيم مراکز فاقد تفکيک پسماندهاي عفوني از عادي شناسايي و تحليل کنيم، افزود: اکنون مي‌توانيم در بحث ساماندهي پسماندهاي عفوني تصميم‌گيري کنيم و اقدامات موثري در اين زمينه انجام دهيم.

  ناظري‌پور با اشاره به احداث مرکز امحاء پسماندهاي عفوني در شهرستان بهار بيان کرد: درباره شرکت امحاء پسماندهاي عفوني به عنوان مجري پروژه تأکيد ما اين است که روند کار تسريع شود منتها شهرستان اقدامات بسيار گسترده‌اي در اين زمينه داشته است.

  وي با اشاره به بحث جمع‌آوري طيور از دباغ‌خانه که مشکلاتي از لحاظ ترافيکي و بهداشتي و مسائل عمده‌اي در بحث زيباسازي شهر و دادن چهره ناخوشايند به شهر ايجاد کرده است، بيان کرد: با کمک شهرداري که در اين زمينه اقدامات اساسي انجام داده است و اتحاديه مرغ و ماهي و چند اتحاديه ديگر اين کار پيگيري و مشکلات معيشتي افرادي که در آنجا مشغول کار هستند، ديده شود البته در بحث ترافيکي هم شهرداري دنبال اين موضوع بود و بخش عمده‌اي حل و فصل شده همچنين عرضه‌کنندگان هم همکاري بسيار خوبي در اين زمينه داشتند.

  معاون فرماندار همدان در ادامه درباره اينکه صداوسيما پکيج‌هايي که توسط کارشناسان خبره مرکز بهداشت تهيه شده را پخش کند، بيان کرد: وزارت بهداشت يک دستگاه تخصصي در حوزه سلامت و امنيت غذايي است بنابراين مي‌طلبد صداوسيما از تجربيات و اقدامات گستره‌اي که در اين زمينه صورت مي‌گيرد، استفاده کند.

  وي در بخش ديگري يادآور شد: از ظرفيت صداوسيما، ارشاد و فرهنگسراهاي شهرداري در بحث افزايش تحرک بدني استفاده شود و براي ورزش و جوانان به ويژه ورزش‌هاي همگاني جلسه‌اي بگذاريد.

  وي با اشاره به کاهش 20 تن استفاده از سموم شيمايي در اراضي کشاورزي، در رابطه با بحث جلوگيري از آبياري مزارع سبزي و صيفي‌جات با فاضلاب عنوان کرد: اقدامات اساسي در اين زمينه انجام گرفته و دستگاه قضايي در اين زمينه پيگيري‌هاي جدي داشته است.

  وي با بيان اينکه در ادامه مسير پيگيري متوجه شديم با نظارت‌هاي بهداشتي بايد از مبدأ اين مسأله حل شود، عنوان کرد: ما از صفر به اين نقطه رسيديم و اگر جايي خروجي پسماند که بسيار محدود است، مشاهده شد به معناي ورود آن به مزارع صيفي‌جات نيست.

  معاون فرماندار همدان با بيان اينکه فاضلاب زماني وارد تصفيه‌خانه نمي‌شد و اصلا تصفيه‌خانه نداشتيم، اظهارکرد: در حال حاضر هزار و 200 ليتر بر ثانيه تصفيه فاضلاب صورت مي‌گيرد.

  وي درباره تبليغات مصرفي مواد غذايي و مواد آسيب‌رسان در سطح شهر گفت: اگر جايي تابلوهاي غيرقانوني در اين زمينه مشاهده شد حتما برخورد و دستورالعمل آن براي دستگاه‌ها ارسال شود و با هماهنگي شهرداري اقدامات قانوني لازم انجام شده تا اين مسأله در مسير خودش قرار گيرد.

  ناظري‌پور درباره مراقبت‌هاي مرزي که توسط مرکز بهداشت صورت گرفته گفت: 29 نفر در قالب 17 تيم به عنوان مراقب سلامت بوده که چهار هزار و 350 زائر را غربالگري کرده که از اين تعداد 111 مورد بيمار شناسايي شد که بيشتر آنها به شبه‌آنفلوانزا دچار بوده و مابقي به بيماري‌هاي تنفسي، شديد تنفسي و مسموميت غذايي مبتلا بوده‌اند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 207
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.