تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
5 تیر 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري همدان:
 • سايت ويژه معلولين در همدان راه اندازي شود
 • سايت ويژه معلولين در همدان راه اندازي شود

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان با بيان اينکه در همدان سايت ويژه معلولين نياز است راه اندازي شود، اظهارداشت: در اين سايت لازم است تا تسهيل در استفاده از وسايل نقليه عمومي از جمله اتوبوس ها و پارک ها، مراکز تجاري،غذا خوري ها و ساير امکانات رفاهي ويژه اين افراد در آن مدنظر واقع شود.گ

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري همدان، رضا زماني در ستاد هماهنگي و مناسب سازي شهرستان همدان ضمن گراميداشت ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان، گفت: در شهرستان همدان هماهنگي و اتحاد ملموسي در بين دستگاه هاي اجرايي جهت تامين نياز در تسهيل آسان سازي معابر براي معلولين انجام شده است.

  وي افزود: خوشبختانه مباحث و سر فصل هايي که در اين ستاد و در سطح شهرستان به تصويب مي رسيد از چنان اهميتي برخوردار است که تبديل به مصوبات استاني و دستور العمل هاي کشوري گرديده است.

  وي با بيان اينکه همدان در زمينه آسان سازي معابر براي معلولين تبديل به پايلوت کشوري شده تاکيد کرد: برخي از دستگاه هاي اجرايي همدان ممکن است از نظر اعتبارات مشکلاتي داشته باشند که نتوانند به راحتي در زمينه آسان سازي معابر خود براي معلولين اقدام کنند با اين حال رويکرد خوبي از جانب مسئولين نسبت به اين مساله در همدان وجود دارد.

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان همچنين خواستار جلسه اي مشترک با بهزيستي و ارگان هاي انتظامي و نظامي شهرستان همدان شد و عنوان کرد: در خصوص بهسازي معابر براي معلولين و نابينايان لازم است جلسه اي با ارگان هاي انتظامي و پليس راهبر همدان تشکيل شود تا در اين مراکز هم که از جمله سازمان هاي پر تردد هستند موضوع آسان سازي مورد نظر واقع گردد.

  زماني يکي از مولفه هاي مهم در بحث فضاسازي معابر براي افراد ويژه را اطلاع رساني برشمرد و گفت: خوشبختانه اقدامات خوبي در اين مسير صورت گرفته اما متاسفانه چون نمايندگان جامعه معلولين اطلاعات مناسبي از آن را در اختيار ندارند در برخي موارد عملکردها را مورد نقد قرار مي دهند که لازم است در اين زمينه اطلاع رساني بيشتري از عملکرد دستگاه ها ارائه شود.

  وي به طرح اصلاح سازي سرويس هاي بهداشتي در شهرستان اشاره کرد و افزود: در بحث مطلوب سازي فضاهاي شهري اقدامات خوبي از جانب شهرداري صورت گرفته که اصلاح توالت هاي عمومي و تجهيز برخي از آنها به توالت فرنگي در مناطق گردشگري از جمله اين اقدامات مي باشد.

  زماني همچنين تاکيد کرد: در ستاد ساماندهي و رسيدگي مناسب سازي شهرستان همدان مرحله به مرحله پيش رفتيم به طوريکه در مرحله نخست به بسازي فضاي ادارات براي معلولين و افراد ويژه پرداختيم و بعد از آن بحث صدور نقشه پروانه هاي ساختماني را مد نظر قرار داد

  وي با بيان اينکه بهسازي معابر و مکان هاي عمومي بايد بر اساس آخرين ضوابط بهزيستي صورت گيرد، تصريح کرد:قانون حمايت از معلولين بايد به تمامي دستگاه هاي اجرايي شهرستان همدان ابلاغ شود تا در آگاهي کامل از ضوابط قرار گيرند.

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان همچنين در ارتباط با بحث صدور پروانه هاي ساختماني، تاکيد کرد: اگر ساختمان سازي چه در بخش فردي و چه عمومي و مراکز تجاري بدون رعايت قوانين بسازي معلولين باشد در مصوبات استاني معين شده تا به کميسيون ماده 100 ارجاع داده شود تا مورد اصلاح واقع گردد.

  زماني عنوان کرد: مصالح و طرح هاي خوبي در بسازي معابر توسط شهرداري انجام مي گيرد اما نياز است تا شهرداري در بحث انتخاب پيمانکاران در اين بخش با دقت نظر بيشتري نظارت خود را انجام دهد.

  وي در پايان افزود: لازم است کميته ويژه رسيدگي به طرح بهسازي معابر شهرداري با نظارت بيشتري امور محوله خود را در دستور کار قرار دهند تا بيش از پيش شاهد خدمات رساني مطلوب به معلولين و کم توانان جسمي در همدان باشيم.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 207
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.