تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
5 تیر 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون امور عمراني فرمانداري همدان:
 • واحد هاي بازيافت زباله ساماندهي مي شود
 • معاون امور عمراني فرمانداري همدان:

  واحد هاي بازيافت زباله ساماندهي مي شود

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان با بيان اينکه واحد هاي بازيافت جاده انصارالامام ساماندهي مي شود، اظهار داشت: ساماندهي بر اساس دستعور العمل محيط زيست و جهاد کشاورزي بايد انجام پذيرد و بر اساس دستورالعمل استاني بايدظرف يک ماه آينده تعيين تکليف شود.

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري همدان، رضا زماني پيش ظهر امروز در کار گروه پسماند شهرستان همدان ضمن تبريک هفته دفاع مقدس و ابراز انزجار از حمله تروريستي اخير در اهواز گفت: حادثه تروريستي اهواز نشان از ضعف عوامل مزدوري بود که انتظار داريم علاوه بر اعلام عزاي عمومي پاسخ دندان شکني نيز به اين حرکت داده شود.

  وي با بيان اينکه متاسفانه مناطقي براي بازيافت در برخي نقاط شهر شکل گرفته که مطابق ضوابط زيست محيطي نيست، بيان کرد: به اذعان کارشناسان محيط زيست هم از نظر حفظ پاکيزگي شهر و هم زيبا سازي آن بهتر است اين مراکز به خارج از شهر انتقال داده شود.

  زماني همچنين خواستار رعايت زييا منظر شهري در ارائه مجوز به واحد هاي بازيافت و تفکيک زباله از جانب شهرداري شد و تاکيد کرد: کارخانه ايجاد بازيافت و تفکيک پسماند که با همکاري شهرداري با يک شرکت خصوصي در حال انجام است به گزارش کارشناسان مديريت پسماند شهرداري امروزه فاز اول خود را که مربوط به پردازش است به مرحله اجرا درآورده است.

  وي افزود: سرمايه گذاري پروژه فوق مشترک بين شهرداري و شرکت خصوصي عنوان شده حدود 8 ميليارد تومان است که در سه فاز پردازش، بازيافت و توليد پودر قرار است فعاليت خود را در راستاي مديريت بازيافت و پسماند شهر همدان دنبال کند.

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان عنوان کرد: قرارداد با شرکت فوق به اين صورت منعقد شده که زباله ها به صورت دست نخورده تحويل شرکت داده شود.

  زماني همچنين به اجراي طرح مديريت پسماند و جداسازي زباله هاي همدان در دو منطقه شمالي و جنوبي استان اشاره کرد و گفت: دو منطقه در دو ناحيه شمالي و جنوبي براي زباله استان همدان در نظر گرفته شده که انتظار داريم بر اساس همين تقسيم بندي که شهر همدان براي بازيافت زباله هاي شهرستانهاي شمالي استان پيش بيني شده تفکيک زباله ها و همچنين خدمات شهرداري ارائه شود.

  وي تاکيد کرد: با توجه به اينکه حجم بيشتر واحد هاي بازيافتي در منطقه مريانج قرار دارد فاز اول رسيدگي به آنها ساماندهي اين واحد ها و جلوگيري از گسترش تعداد آنها با ورود مستقيم شهرداري مريانج است.

  وي با بيان اينکه دور نيست اگر از اين گسترش جلوگيري نشود در محور مريانج شاهد ايجاد شهرک سربرآورده ضايعات باشيم، افزود: به منظور جلوگيري از رشد قارچ گونه اين واحد ها لازم است تا از دادن انشعابات به خصوص انشعاب برق به اين واحد هاي ضايعاتي خودداري شود و دستگاه ها براي ارايه اشتراک يا مجوز انشعاب حتما با شهرداري مکاتبه و استعلام بعمل آورند.

  معاون امور عمراني فرمانداري همدان تاکيد کرد: موضوع سلول بازيافت و شيرآبه زباله از دغدغه هاي اصلي محيط زيست و جهاد کشاورزي است که انتظار مي رود با اجراي طرح هاي مختلف بازيافت از جمله احداث کارخانه پسماند ذکر شده مديريت شود.

  زماني با اشاره به اينکه در دهياري ها اقدامات خوبي در جهت ساماندهي بازيافت زباله صورت گرفته، عنوان کرد: به اذعان محيط زيست با ورود  دهياران و بخشداران در بخش روستاها مي توان از زباله و پسماندي که به صورت مدفون و يا رها شده در محوطه روستا قرار دارد جلوگيري کرد که خوشبختانه از 27 روستاي بخش مرکزي 8 روستا زباله هاي خود را در حال حاضر به شهرداري تحويل مي دهند.

  وي در پايان تاکيد کرد: با توجه به اينکه دهياري ها از دستگاه هاي اجرايي دولت به شمار مي روند بنابر اين لازم است تا بر اساس قوانين نسبت به مديريت پسماند و بازيافت زباله ها عمل کنند.

  در ادامه اين جلسه شهردار مريانج نيز افزود: در کارگروه مديريت پسماند شهرستان همدان مصوباتي خوبي در نظر گرفته شده که تاثير مستقيمي بر چگونگي مديريت بازيافت و زباله در مريانج داشته است.

  محسن معصوم عليزاده با بيان اينکه 130 واحد در محور انصارالامام شناسايي شده است گفت: از اين 130 واحد 10 واحد داراي مجوز و مابقي بدون مجوز هستند که از نظر پراکندگي شهري نيز در محدوده شهرداري مريانج قرار دارد.

  وي افزود: در صدد هستيم تا با يک برنامه ريزي منسجم  و با همکاري شرکت توزيع برق از دادن انشعاب به اين واحدها جلوگيري کنيم همچنين چون برخي از آنها در محدوده زمين هاي کشاورزي و برخي در حريم راه قرار دارد بنابراين انتظار داريم تا جهاد کشاورزي و راه و شهرسازي نيز بر اساس وظايف قانوني خود با آنها برخورد نمايد.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 166
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.