تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
5 تیر 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  پرداخت بيش از 400 ميليون تسهيلات به واحدهاي فناور
 • 80 در صد تسهيلات پرداخت شده مربوط به واحدهاي فناور فعال شهرستان همدان بوده است.
 • پرداخت بيش از 400 ميليون تسهيلات به واحدهاي فناور

  80 در صد تسهيلات پرداخت شده مربوط به واحدهاي فناور فعال شهرستان همدان بوده است.

  فائزه ساداتي در کميته علم و فناوري ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان همدان با اعلام شرح وظايف اين کميته گفت: به‌روزرساني دانش، پيشرو کردن توليد و اقتصاد از طريق پياده‌سازي جامعه علمي، توسعه شرکت و افزايش بهره‌وري موثر اقتصاد استان از طريق تقويت عوامل داخلي در ارائه راهکارهاي علمي در راستاي صرفه‌جويي و هزينه‌هاي پولي و توسعه شرکت‌هاي دانشگاهي از وظايف اين کميته است.

  معاون برنامه‌ريزي و توسعه فرمانداري همدان با اشاره به 4 حوزه کميته تخصصي علم و فناوري ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان، بيان کرد: حوزه انرژي، اقتصادي، فناوري و فرهنگسازي 4 حوزه تعيين شده کميته تخصصي علم و فناوري هستند.

  وي با بيان اينکه امسال 435 ميليون تسهيلات به واحدهاي فناور استان داده شده تصريح کرد :  350 ميليون از اين تسهيلات يعني معادل 80 درصد آن مربوط به واحدهاي فناور شهرستان همدان بوده است.

  ساداتي با اشاره به اينکه همچنان منابع لازم براي حمايت از ايده هاي نو و واحدهاي فناور پيش بيني شده است، افزود : اميدواريم ساير واحدهاي فناور شهرستان هم بتوانند از تسهيلات لازم بهره مند شوند.

  معاون فناوري پارک علم و فناوري استان همدان نيز اظهار کرد: در حال حاضر از 50 واحد فناور مستقر در استان همدان، امسال 27 واحد فناور در همدان پذيرش شده است.

  وي با بيان اينکه در سال جاري 10 رويداد ايده پارک براي برگزاري در همدان برنامه‌ريزي شده است، افزود: تاکنون سه ايده پارک در همدان برگزار شده است.

  معاون فناوري پارک علم و فناوري استان همدان با اشاره به اينکه براي امسال برگزاري 20 کارگاه برآورد شده است، ادامه داد: در حوزه خدمات مشاوره تخصصي هم حقوقي و هم بازاريابي هفت مورد پيش‌بيني شده که از اين تعداد پنج مورد مشاوره مختص شهرستان همدان است.

  وي گفت: امسال 435 ميليون تسهيلات به واحدهاي فناور استان داده شده که پيش‌بيني مي‌شود تا پايان امسال 700 ميليون تومان تسهيلات به اين واحدها داده شود که البته 350 ميليون تسهيلات فقط به واحدهاي فناور شهرستان همدان داده شده است.

  فرهانچي در خصوص برگزاري نمايشگاه هاي فناوري نيز بيان کرد: در 6 ماهه امسال تاکنون چهار نمايشگاه برگزار شده که يکي از نمايشگاه‌ها در سطح ملي برگزار شده است.

  وي در زمينه فعاليت واحدهاي فناور نيز خاطرنشان کرد: صندوق نوآوري و شکوفايي تاکنون 2 ميليارد تومان تسهيلات را مصوب کرده اما در حال حاضر 127 ميليون تومان آن جذب شده است.

  معاون فناوري پارک علم و فناوري استان همدان اضافه کرد: در حوزه جذب تسهيلات روستايي 13 ميليارد تومان تسهيلات براي واحدهاي فناور مصوب شده اما متاسفانه تاکنون تسهيلاتي جذب نشده است.

  وي با بيان اينکه امسال 20 پرونده فکري (ثبت اختراعات) بررسي شده است، يادآور شد: تا پايان امسال 3 هزار خدمات آزمايشگاهي در نظر گرفته شده که تاکنون يک‌هزار و 150 خدمات آزمايشي به واحدهاي فناور داده شده است.

  فرهانچي در خصوص برگزاري ايده پارک گردشگري با عنوان «همدان 2018» تصريح کرد: تاکنون 75 ايده در اين زمينه به دبيرخانه رسيده که از اين تعداد 50 ايده انتخابي در آبان ماه همزمان با برگزاري اجلاس بين‌المللي گردشگري مورد بررسي قرار مي گيرد.

  وي افزود: اگر مشکلي از نظر تامين مصالح ساختماني و سردي هوا پيش نيايد سايت پارک علم و فناوري 22 بهمن ماه همزمان با دهه فجر به بهره‌برداري مي رسد.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 164
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.