تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
5 تیر 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان:
 • متوسط برخورداري همدان از منابع مختلف اعتباري در سالجاري بيش از 60 درصد است.
 • رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان:

  متوسط برخورداري همدان از منابع مختلف اعتباري در سالجاري بيش از 60 درصد است.

  رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان همدان گفت: خوشبختانه متوسط برخورداري منابع استان همدان تا کنون بالاي 60 درصد است که نقدينگي آن اختصاص يافته است.

  سيد اسکندر صيدايي در کميته برنامه‌ريزي شهرستان همدان اظهار کرد: شهرستان همدان بنا بر مرکزيت استان و داشتن جمعيت بيشتر بايد از سوي کميته برنامه‌ريزي مورد توجه ويژه قرار گيرد.

  وي در خصوص وضعيت منابع کشور و استان افزود: به رغم جوسازي‌هاي بين‌المللي و مباحثي که منجر به جو رواني شده وضعيت منابع کشور و استان قابل مقايسه با سال‌هاي گذشته نيست و در وضعيت مطلوبي قرار دارد.

  رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان همدان با بيان اينکه نفت و ماليات دو منبع مهم به عنوان پشتوانه بودجه و منابع مالي کشور است، ادامه داد: در دو سال گذشته سهم ماليات با 130 هزار ميليارد تومان از درآمد نفتي که 105 هزار ميليارد تومان است سبقت گرفته است.

  وي با اشاره به اينکه در حال حاضر کشور با توجه به فشارهاي استکبار جهاني و مجموعه‌هاي وابسته از نظر بودجه نفت و درآمد مالياتي داراي هيچ گونه مشکلي نيست، گفت: خوشبختانه متوسط منابع استان بالاي 60 درصد است که نقدينگي آن رسيده است

  .

  صيدايي خاطرنشان کرد: با هماهنگي دولت و ورود قوه قضاييه و تدابير مقام معظم رهبري با تشکيل شوراي عالي سران سه قوه نرخ دلار از ديروز تاکنون با کاهش چشمگيري مواجه شده است.

  وي اضافه کرد: با تشکيل اين شوراي عالي نکات مهم و راهکارها شرايطي را فراهم کرده که فضاي کشور بسته نشود و با ميدان دادن به بخش خصوصي دولت بتواند چابک شود البته تصميمات ابلاغي از اين شورا به استان‌ها بسيار حايز اهميت است.

  رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان همدان با بيان اينکه فضاي حاکم بر استان به لطف الهي فضايي مملو از معنويت، همدلي، کار و پويايي در تمام ابعاد است، يادآور شد: استاندار همدان به عنوان نقش محوري و نقش مجمع نمايندگان با حفظ جايگاه توانسته‌اند در منافع استان تعامل شايسته‌اي را ايجاد کنند.

  وي با تاکيد بر اينکه استان همدان توانسته در جذب تسهيلات روستايي از 130 ميليارد تومان 125 ميليارد تومان را جذب کرده و رتبه نخست کشور را کسب کند، تصريح کرد: سهميه اشتغال فراگير در استان 350 ميليارد تومان بوده که 85 ميليارد تومان از آن تاکنون جذب شده است.

  صيدايي با بيان اينکه در بحث واگذاري پروژه‌هاي عمراني، واگذاري اين پروژه‌ها به بخش خصوصي به خوبي انجام شده است، بيان کرد: براساس مصوبه سران سه قوه، سياست نظام در واگذاري هر چه بيشتر پروژه ها به بخش خصوصي است که از مجموع 2 هزار و 70 پروژه موجود در استان 850 پروژه قابليت واگذاري به بخش خصوصي را داراست.

  وي ادامه داد: در واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي بنا بر دستور شوراي سه قوه اختيارات قيمت‌گذاري، تغيير کاربري، مشتري مداري و اقساط طولاني مدت به استان محول و واگذار شده است.

  رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان همدان با اشاره به اينکه در حال حاضر استان همدان در واگذاري پروژه‌ها به بخش خصوصي که به مصلحت نظام است تاکنون توانسته در کشور پيشتاز باشد، افزود: در فضاي ملي مصلحت در اين است که با کاهش سهم پروژه‌هاي عمراني اين پروژه ها به بخش خصوصي محول شود.

  وي در خصوص فعاليت‌هاي مربوط به توسعه استان نيز اظهار کرد: مسوولان استان بايد براي توسعه استان نقش خادم بودن مردم را ايفا کنند و با امانتداري بتوانند تسهيلات بيشتري را براي استان در سطح ملي جذب کنند.

  صيدايي در خصوص استدلال و توجيح ماده 23 نيز خاطرنشان کرد: در اين ماده‌قانون تاکيد شده تا جايي که ضرورت نيست پروژه جديدي آغاز به کار نکند و اگر پروژه‌اي بنا بر ضرورت آغاز شد اگر بيش از 2.5 ميليارد تومان نياز داشته باشد بايد با مصوبه توجيحي براي بررسي به کميته ملي فرستاده شود.

   

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 157
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.