مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  رئيس اداره سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري همدان:
 • پروژه مهر تنها مختص آموزش و پرورش نيست و مي‌طلبد ساير دستگاه‌ها همکاري لازم با اين سازمان داشته باشند
 • شناسايي دانش‌آموزان بازمانده از تحصيل

  مجتبي زارعي در شوراي آموزش و پرورش با اشاره به طرح «پروژه مهر» آموزش و پرورش همدان و برنامه‌هايي که در قالب آن براي بازگشايي مدارس در نظر گرفته شده است اظهار کرد: اين پروژه تنها مختص آموزش و پرورش نيست و مي‌طلبد ساير دستگاه‌ها همکاري لازم با اين سازمان داشته باشند.

  وي با بيان اينکه 90 هزار دانش‌آموز استان در مدت 9 ماه بايد به مدرسه بروند که از اين تعداد 80 هزار نفر در شهرستان همدان تحصيل مي‌کنند گفت: بايد امکانات تحصيلي از سوي ساير سازمان‌ها فراهم شود، نظير همکاري پليس راهنمايي و رانندگي و شهرداري در تسهيل اياب و ذهاب دانش‌آموزان مدنظر باشد.

  رئيس اداره سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري همدان با اشاره به اينکه البته 99 درصد فعاليت‌ها در حوزه آموزش و پرورش است افزود: طبق اين پروژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصيل شناسايي شوند تا تعهدات حاکميت مبني بر تحصيل رايگان دانش‌آموزان فراهم شود.

  وي با بيان اينکه بايد شرايط لازم براي تحصيل دانش‌آموزان فراهم شود و والدين در اين زمينه دغدغه‌اي نداشته باشند گفت: اخذ شهريه با توجه به سياست يک مدير نبايد باعث نارضايتي در سيستم آموزشي شود

  .

  زارعي با تاکيد به اينکه هيچ مديري نبايد با کج‌سليقگي باعث ترک تحصيل او شود و در اين زمينه بررسي‌هاي لازم صورت گيرد افزود: از طرف ديگر بايد مشکلات عدم پرداخت قبوض ادارات خدمات‌رسان مدارس حل شود.

  وي با تاکيد به اينکه تمام مدارس داراي اين مشکل شناسايي شود تا در ابتداي مهر با قطعي آب، برق و... مواجه نشويم خاطرنشان کرد: کمبود فضاي آموزشي وجود دارد اما با توجه ظرفيت‌هايي موجود مي‌توان مشکلات را حل کرد.

  رئيس اداره سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري همدان با بيان اينکه سازمان‌هاي ديگر از ظرفيت مالي خود استفاده کنند تا بتوانيم فضاي آموزشي خوبي ايجاد کنيم گفت: کمبود فضاي آموزشي در آموزش و پرورش ناحيه يک، معضل بزرگي است اما مي‌توانيم با تغيير کاربري برخي از زمين‌ها، آنها را در اختيار فضاهاي آموزشي قرار دهيم و اين انعطاف از سوي ما وجود دارد.

  وي بيان کرد: اميدوارم در اين زمينه خيرين ورود کنند و فضاهاي مورد نياز شناسايي شوند.

  زارعي با بيان اينکه خوشبختانه رتبه چهارم کنکور در رشته انساني از استان همدان است افزود: امروز اين دانش‌آموز توسط مديرکل آموزش و پرورش تقدير مي‌شود و فرمانداري نيز آمادگي دارد از او تجليل کند.

   

  وي با اشاره به نحوه انتخاب لباس فرم مدارس اظهار کرد: در کميته اصناف پيشنهادي را اتحاديه خياطان دادند و در آنجا تصميم‌ گرفته شد که 5 درصد کاهش قيمت لحاظ شود.

  رئيس اداره سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري همدان تصريح کرد: به لحاظ کمي 100 هزار لباس دوخته مي‌شود که مي‌توان تخفيقاتي براي دانش‌آموزان قائل شد.

  وي با اشاره به اينکه با ايجاد شهرک‌هايي کمبود فضاهاي آموزشي احساس مي‌شود گفت: اخيراً تصويب شده که سه روستا به شهر همدان اضافه شوند که مي‌توان از ظرفيت مدارس اين روستاها در جاهايي که شهرهايي ايجاد شده استفاده کرد.

  زارعي بيان کرد: در خصوص خط کشي و زيباسازي معابر و ايمني اطراف مدارس اولويت‌بندي انجام شود تا با مکاتبات با شهرداري اقدامات در اين زمينه صورت گيرد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 203
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.