مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون فني و اجرايي اداره کل نوسازي مدارس استان همدان :
 • اجراي 22 پروژه مدرسه‌سازي از اعتبارات ملي در همدان
 • اجراي 22 پروژه مدرسه‌سازي از اعتبارات ملي در همدان

  محمدرضا مرادي در شوراي آموزش و پرورش همدان با بيان اينکه در شهرستان همدان 22 پروژه مدرسه‌سازي ملي در دست اقدام است اظهار کرد: از محل اعتبارات استاني نيز 50 پروژه انجام مي‌شود.

  وي با بيان اينکه از محل اعتبارات سيستم گرمايشي، نوسازي مدارس مختلفي در دست اجراست گفت: مدارسي هم از محل اعتبارات قير رايگان نوسازي مي‌شوند.

  معاون فني و اجرايي اداره کل نوسازي مدارس استان همدان از افتتاح پنج پروژه در هفته دولت خبر داد و افزود: مدرسه منطقه پيشاهنگي، مدرسه قهاوند و خورشيدپور و استخر دانش‌آموزي ناحيه «يک» و «2» به بهره‌برداري مي‌رسد.

  وي با اشاره به اينکه مجتمع‌هاي حيات طيبه در سه مقطع تحصيلي در حال ساخت است گفت:  اين مجتمع‌ها نزديک مدرسه ابن سينا، شهرک مدني و مدرسه ميرسيدعلي در حال ساخت هستند.

  معاون فني و اجرايي اداره کل نوسازي مدارس استان همدان با بيان اينکه 27 کلاس در اين راستا با بهره‌برداري فاز دوم به بهره‌برداري مي‌رسد خاطرنشان کرد: امسال سعي داريم مدرسه «استقلال» را مدرسه سبز معرفي کنيم و همچنين درصدد هستيم مدرسه «فروغ» و تيزهوشان جزو مدارس سبز باشند.

  مدير آموزش و پرورش ناحيه يک همدان نيز با اشاره به کمبود فضاي آموزشي در ناحيه يک اظهار کرد: سال‌هاي 93 و 94 در جلسات مديريت بحران مشکل کمبود فضاي آموزشي مطرح شد که اداره نوسازي و خيرين اقدامات خوبي داشتند اما مي‌طلبد ورود جدي‌تري صورت گيرد.

   بهمن پارسا با بيان اينکه مي‌طلبد در مناطق سعيديه و شکريه فضايي براي آموزش در اختيار ما قرار گيرد افزود: در تامين نيروي انساني نيز مشکلاتي وجود دارد.

  وي با بيان اينکه خوشبختانه دولت قدم‌هاي خوبي در نهادينه کردن سيستم جديد آموزشي برداشته است تاکيد کرد: البته با اجراي اين سيستم زيرساخت‌هاي لازم فراهم نشده بود که همين موضوع يکي از چالش‌هاي عمده مشکلات ثبت‌نام دانش‌آموزان است.

  مدير آموزش و پرورش ناحيه يک همدان با اشاره به اينکه امروزه از شمالي‌ترين شهر همدان تا جنوبي‌ترين نقطه آن دانش‌آموز جابه‌جا مي‌شود که در حوزه ترافيکي هم مشکلاتي ايجاد کرده است گفت: متاسفانه خانه‌ها را بزرگ و مدارس را کوچک کرده‌ايم و مشکلاتي در اين خصوص ايجاد شده است.

  وي گفت: در کشورهايي که سيستم 6،3،3 اجرايي مي‌شود، دانش آموزان پياده به مدرسه مي‌روند و ما نيز بايد در اين راستا قدم برداريم.

  پارسا بيان کرد: دولت توجهاتي به اين موضوع داشته که درخواست ما اين است با کمک‌هاي بيشتر به عدالت نزديک شويم.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 203
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.