مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان :
 • بالغ بر 90 درصد مدارس به صورت دونوبته اداره مي‌شود که براي حل مشکل به دولت و خيرين اميد داريم
 • مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان :

  بالغ بر 90 درصد مدارس به صورت دونوبته اداره مي‌شود که براي حل مشکل به دولت و خيرين اميد داريم.

  محمد باب‌الحوائجي در شوراي آموزش و پرورش همدان اظهار کرد: به دنبال اين بوديم در سال تحصيلي جديد شهريه مدارس هيات امنايي و بزرگسال افزايش نيابد که در اين راستا طي بازديدهايي مشخص شد تعداد کمي از مدارس تخلف داشتند بنابراين به آنها تذکر داده شده است.

  وي با اشاره به اينکه طرح غني‌سازي اوقات فراغت دانش‌آموزان در حال اجراست گفت: استفاده از ظرفيت خيرين در جشنواره خيرين مدرسه‌ساز مورد توجه قرار گرفته و دستاوردهايي هم داشته است.

  مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان با بيان اينکه محورهاي مختلفي را که خيرين مي‌توانند در خصوص مدارس ورود کنند، بازگو کرده‌ايم افزود:‌ در حوزه تجهيز فضاي ورزشي، ايجاد آزمايشگاه و نمازخانه بستر براي کمک خيرين فراهم است.

  وي با اشاره به اينکه چند روز پيش خيري اعلام کرد 700 دست لباس مدرسه با تعيين افراد از سوي آموزش و پرورش اهدا کند که کار ارزشمندي است گفت: خيرين مي‌توانند با گذاشتن يک آجر روي آجرهاي در حال ساخت ديگر خيرين مدرسه‌ساز، در کار خير سهيم باشند.

  وي با بيان اينکه پروژه مهر، پروژه ملي است که تمام فعاليت آموزش و پرورش در بدنه آن قرار مي‌گيرد و مديريت و ارزيابي فعاليت اين مجموعه در محورهاي مختلف در آن به منصه ظهور مي‌رسد خاطرنشان کرد: پنج کارگروه در اين پروژه به دنبال خاطره‌اي به يادماندني براي دانش‌آموزان به ويژه ورودي‌ها در ابتداي مهر هستند.

  باب‌الحوائجي با اشاره به اينکه توزيع دقيق نيروي انساني، ايجاد فضاي شاد در روزهاي آغازين تحصيل و...  از موضوعات مورد توجه در پروژه مهر است گفت: اميدوارم در سال تحصيلي امسال هيچ کلاسي خالي از معلم نباشد‌.

  وي با بيان اينکه در استقرار نظام جديد مشکلاتي دامن‌گير سيستم آموزش و پرورش شد چراکه زيرساخت‌هاي لازم فراهم نشده بود افزود: از لحاظ تامين نيروي انساني چالش‌هايي وجود داشت که با توجه به سياست آموزش و پرورش تا حدودي مشکلات حل شده است.

  مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان با بيان اينکه در حوزه فضاهاي آموزشي آموزش و پرورش ناحيه 2 مشکلاتي وجود دارد که حتي مدارس هيات امنايي را هم شامل مي‌شود خاطرنشان کرد: در خوش‌بينانه‌ترين حالت  بالغ بر 90 درصد مدارس به صورت دونوبته اداره مي‌شود که براي حل مشکل به دولت و خيرين اميد داريم.

  وي با بيان اينکه خيري به نام «مصلي‌نژاد» که در کشور 74 مدرسه ساخته است، در ميدان پيشاهنگي همدان مدرسه‌اي را مي‌سازد که در هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسد گفت:  قرار بود با بهره‌‌برداري اين مدرسه بتوانيم دانش‌آموزان را در دو نوبت ثبت‌نام کنيم اما ديروز نماينده اين خير گفت که بايد يکنوبته اداره شود.

  باب‌الحوائجي با بيان اينکه مدارس شهيدپورميداني، علامه و کاشاني فضاهاي در حالت تخريب دارند که قصد داشتيم دانش‌آموزان اين مدارس را در اين مدرسه منتقل کنيم تاکيد کرد: با شنيدن خبر نماينده اين خير، با چالش ناگهاني مواجه شده‌ايم و اگر بشود نظر خير را حتي براي يک سال جذب کنيم تا اين مدرسه دونوبته شود، فضاهاي ديگر تامين مي‌شود و مشکل حل خواهد شد.

  وي با بيان اينکه به دنبال مديريت اين وضعيت هستيم اما برخي از اوليا تمايل دارند فرزندان آنها در مدارس نوساز تحصيل کنند گفت: خانواده‌ها اگر دو يا سه ماه تحمل کنند دانش‌آموزان مي‌توانند به فضاهاي جديد بروند.

  مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان با اشاره به کمبود نيروي انساني افزود: تمام نيروهاي مازاد خانم بايد در مدارس ابتدايي پوشش داده شوند که البته مقاومت‌هايي در اين زمينه وجود دارد.

  وي با اشاره به اينکه در آموزش و پرورش نواحي «يک» و «2» بالغ بر 500 معلم کم داريم که بايد تامين شود گفت: در برخي مدارس هم متقاضي براي برخي از رشته‌ها وجود ندارد که سعي کرده‌ايم با يک مدرسه مدارس ديگر را پوشش دهيم.

  باب‌الحوائجي با تاکيد به اينکه خانواده‌ها در اين خصوص دغدغه‌اي نداشته باشند افزود: خوشبختانه با اين وضعيت که دانش‌آموزي به خاطر نبودن کلاس از تحصيل باز بماند، مواجه نخواهيم بود.

  وي با اشاره به اينکه متولي نظارت بر البسه و سرويس دانش‌آموزان، سازمان دانش‌آموزي است گفت: مدارس همدان با جامعه خياطان قرارداد منعقد کرده‌اند و مشکلي در خصوص تامين لباس نداريم.

  مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 همدان با بيان اينکه خوشبختانه در زمينه لباس اعتراضي از سوي خانواده‌ها نداشتيم افزود: ساماندهي سرويس مدارس در حال انجام است.

  وي با اشاره به اينکه بارها در رسانه‌ها در خصوص تعويق حقوق، تدريس معلمان آموزش و پرورش مسائلي عنوان شده است گفت: از سال گذشته طرحي در اين راستا برگزار شده که هر معلمي مي‌تواند بيش از 30 ساعت کلاس درس داشته باشد که البته بيشتر براي آقايان است و هر ماه حقوق به حساب آنها واريز مي‌شود.

  باب‌الحوائجي با بيان اينکه اگر معلمان پنج سال در اين طرح باشد در پايان خدمتشان تاثير دارد افزود: پايان اسفندماه سال گذشته با درخواست کتبي همکاران اين طرح اجرايي شد و امسال هم تقاضاهايي وجود دارد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 205
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.