مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
14 تیر 1399 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  مدير جهاد کشاورزي شهرستان همدان :
 • تحقق 49 درصدي تعهدات بخش کشاورزي همدان/ 471 هکتار دانه روغني کشت مي‌شود
 • مدير جهاد کشاورزي شهرستان همدان :

  تحقق 49 درصدي تعهدات بخش کشاورزي همدان/ 471 هکتار دانه روغني کشت مي‌شود

  حسين فضلي در کارگروه امور اقتصادي و توليدي بخش کشاورزي شهرستان همدان با اشاره به تعهدات بخش کشاورزي شهرستان همدان در سند راهبردي سه ساله استان اظهار کرد: هفت تعهد در سند توسعه استان بر عهده بخش کشاورزي گذاشته شده است.

  وي با اشاره به اينکه يکي از برنامه‌ها توليد دانه‌هاي روغني است افزود: طبق برنامه راهبردي بايد در سال‌جاري در شهرستان همدان 471 هکتار دانه‌هاي روغني کشت شود.

  مدير جهاد کشاورزي شهرستان همدان با بيان اينکه سال گذشته در شهرستان همدان 340 تن دانه روغني از 120 هکتار برداشت شد ادامه داد: کشت دانه‌هاي روغني در شهرستان همدان از تاريخ 15 شهريور تا پنجم مهرماه انجام مي‌شود.

  وي برنامه دوم بخش کشاورزي شهرستان همدان در سند توسعه استان را توليد گوشت قرمز عنوان کرد و افزود: تعهد شهرستان همدان براي توليد گوشت قرمز در برنامه توسعه استان در سال‌جاري 317 هزار و 200 کيلوگرم بوده که تا پايان تيرماه 12 تن اجرايي شده است.

  فضلي تعهد سوم را توسعه گلخانه‌ها دانست و بيان کرد: طبق سند توسعه استان امسال بايد مساحت گلخانه‌هاي استان همدان به ميزان 11 هکتار توسعه يابد که تاکنون 1.7 هکتار برابر سه درصد تحقق پيدا کرده است.

  وي با اشاره به اينکه در شهرستان همدان دو شهرک گلخانه‌اي و 11 گلخانه در حال ساخت است افزود: مجتمع گلخانه‌اي «نيکوسخن» به مساحت 25 هکتار نيز در حال ساخت است.

  مدير جهاد کشاورزي شهرستان همدان اصلاح باغات را يکي ديگر از تعهدات بخش کشاورزي دانست و بيان کرد: امسال 3 هزار مورد تعهد پيوند سرشاخه‌کاري داشتيم که تاکنون 5 هزار و 880 مورد انجام شده است.

  وي احيا و مرمت قنوات را يکي ديگر از تعهدات بخش کشاورزي شهرستان همدان در سند توسعه استان برشمرد و افزود: تعهد امسال مرمت و احياي قنوات به طول سه کيلومتر است که 300 متر معادل 10 درصد اجرايي شده است.

  فضلي با اشاره به اينکه توسعه سامانه‌هاي آبياري نوين از ديگر برنامه‌هاست افزود: تعهد اجراي سامانه‌هاي آبياري نوين در سال‌جاري 500 هکتار بود که تاکنون 263 هکتار معادل 52 درصد اجرايي شده است.

   

  وي ايجاد ظرفيت فرآوري و ذخيره‌سازي جديد را از تعهدات بخش کشاورزي در سند توسعه استان عنوان کرد و افزود: ايجاد ظرفيت فرآوري و ذخيره‌سازي جديد 8 هزار تن بوده که 4.5 هزار تن معادل 56 درصد اجرايي شده است.

  مدير جهاد کشاورزي شهرستان همدان بيان کرد: تا پايان تيرماه سال‌جاري 49 درصد تعهدات بخش کشاورزي شهرستان همدان سال 98 در سند توسعه سه ساله استان محقق شده است.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 307
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.