مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون هماهنگي امور عمراني فرماندار همدان:
 • ايجاد 35 هکتار گلخانه‌ در شهرستان همدان/ دستورالعمل ابلاغي وزارت جهاد کشاورزي مي‌تواند صدور مجوز براي ايجاد گلخانه را تسهيل کند
 • معاون هماهنگي امور عمراني فرماندار همدان

  ايجاد 35 هکتار گلخانه‌ در شهرستان همدان/ دستورالعمل ابلاغي وزارت جهاد کشاورزي مي‌تواند صدور مجوز براي ايجاد گلخانه را تسهيل کند

  رضا زماني در کارگروه امور اقتصادي و توليدي بخش کشاورزي شهرستان همدان در رابطه با توسعه کشت‌هاي گلخانه‌اي در شهرستان همدان اظهار کرد: در تاريخ پنجم تيرماه سال‌جاري دستورالعملي در رابطه با کشت گلخانه‌ها از سوي وزارت جهاد کشاورزي ابلاغ شده است.

  وي با بيان اينکه دستورالعمل ابلاغي وزارت جهاد کشاورزي مي‌تواند صدور مجوز براي ايجاد گلخانه را تسهيل کند ادامه داد: با ابلاغ اين دستورالعمل صدور مجوز سليقه‌اي نخواهد بود و جهاد کشاورزي و نظام مهندسي در اين زمينه موظف به رعايت موضوع هستند.

  معاون هماهنگي امور عمراني فرماندار همدان ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزي در رابطه با استعلام‌ها براي صدور مجوز بايد به صورت مستمر از نظام مهندسي کشاورزي گزارش بگيرد و مشکل را حل کند

  وي در ادامه با بيان اينکه مجتمع گلخانه‌اي «نيکوسخن» بزرگترين مجتمع گلخانه‌اي بخش خصوصي در استان همدان است بيان کرد: اين مجتمع 25 هکتار وسعت و 18 هکتار مساحت دارد.

  زماني با اشاره به اينکه اين مجتمع گلخانه‌اي داراي 44 قطعه است و براي 216 نفر اشتغال ايجاد خواهد کرد، سطح گلخانه‌هاي موجود در شهرستان همدان را 35 هکتار دانست و ادامه داد: شهرستان همدان رتبه نخست ايجاد گلخانه در استان را دارد

  .

  معاون هماهنگي امور عمراني فرماندار همدان با اشاره به اينکه در صورت انجام اقدامات برقي در مجتمع گلخانه‌اي «نيکوسخن»، قطعات اين شهرک گلخانه‌اي در هفته دولت واگذار خواهد شد تصريح کرد: اهتمام دولت افزايش سطح زير کشت گلخانه است و هر هکتار گلخانه 10 برابر فضاي باز توليد دارد.

  وي در ادامه به موضوع سوخت گلخانه‌ها اشاره کرد و افزود: طبق روال گذشته ذخيره‌سازي سوخت براي گلخانه‌ها انجام شود تا در فصل زمستان و در صورت قطع گاز از سوخت ذخيره شده استفاده شود.

  زماني در ادامه به برنامه راهبردي سه ساله استان پرداخت و با بيان اينکه بايد برنامه اجرا شده را از دستگاه‌ها بخواهيم و ميزان پيشرفت را احصا کنيم ادامه داد: در بخشي از پروژه‌ها عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان همدان خوب بوده و در برخي عملکرد عقب‌تر از برنامه بوده است.

  وي پيشرفت پروژه‌هاي جهاد کشاورزي را 49 درصد اعلام کرد و افزود: در بخش گلخانه‌اي سه درصد برنامه راهبردي استان در سال 98 اجرايي شده که اميد داريم با واگذاري قطعات مجتمع گلخانه‌اي «نيکوسخن»، «محمدي» و «تجري» وضعيت بهبود پيدا کند.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 215
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.