مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان خبرداد :
 • اتخاذ تدابير ويژه امنيتي،خدماتي و رفاهي براي زائران عبوري اربعين حسيني از مرکز استان
 • فرماندار همدان خبرداد :

  اتخاذ تدابير ويژه امنيتي،خدماتي و رفاهي براي زائران عبوري اربعين حسيني از مرکز استان

  با ايجاد زير ساختهاي مورد نياز و تقسيم کار صورت گرفته تدابير ويژه امنيتي،خدماتي و رفاهي براي زائران عبوري اربعين حسيني از مرکز استان پيش بيني شده است.

  حسين افشاري در ستاد هماهنگي مراسم اربعين حسيني شهرستان همدان از اقدامات انجام شده در دهه ولايت و امامت توسط دستگاههاي اجرايي، هيئتها و ساير تشکلهاي مردمي قدرداني کرد و گفت : در اين ايام خجسته ضمن اجراي برنامه هاي متعدد و با شکوه طرحي با عنوان علي عليه سلام وقف اسلام با محوريت بسيج و همکاري ديگر بخشها اجرا شد که بسيار مبتکرانه و قابل توجه بود.

  فرماندار شهرستان همدان با بيان اينکه با اجراي اين طرح جشن غدير به محلات رفت و مردمي تر برگزار شد افزود : همچنين در اين ايام پذيراي مسافران و گردشگران زيادي بوديم که همدان را بعنوان مقصد گردشگري خود انتخاب کرده بودند.

  وي به اعضاي ستاد هماهنگي مراسم اربعين حسيني شهرستان همدان يادآور شد : در اين ستاد شان ما خدمتگذاري به زائران حضرت سيدالشهداست و نگاه ما انتفاعي نيست.

  افشاري با بيان اينکه ستاد اربعين حسيني شهرستان در 5 محور وظيفه دارد افزود : امنيت زائراني که در حوزه جغرافيايي ما قرار دارند اهم اين وظايف است که بايد مسايل و مشکلات احتمالي رفع و ايمن سازي مناسبي انجام شود.

  فرماندار همدان اضافه کرد : موارد بهداشتي و سلامتي زائران موضوع ديگري است که در اين راستا مراکز بهداشتي درماني و امدادرساني وظايف نظارتي و اجرايي مقتضي را دارند.

  وي با اشاره به ضرورت آمادگي اسکان حداقل 30 هزار نفر زائر در هر شبانه روز طي ايام اربعين تصريح کرد : تامين سوخت مورد نياز خودروهاي سنگين و سبک و اقلام دارويي مورد نياز از ديگر موارد قابل توجه در اين ايام است.

  حسين افشاري با اشاره به خدمات رساني 28 موکب يا ايستگاه صلواتي طي اربعين سال گذشته در سطح شهرستان همدان اظهار کرد : تعداد  و محل استقرار اين مراکز به تشخيص و حسب درخواست ستاد مردمي اربعين حسيني قابل تغيير است.

  وي از تشکيل اکيپي با عضويت نمايندگان فرمانداري، ستاد مردمي اربعين حسيني، نيروي انتظامي و شهرداري ذيربط خبر داد و تاکيد کرد : اين اکيپ ماموريت دارد ضمن بازديد حضوري از همه مراکز استقرار زائران در شهرستان مسايل ترافيکي، امنيتي و خدماتي مورد نياز را مد نظر قرار دهند.

  فرماندار همدان با اشاره به شکل گيري 5 کميته ذيل ستاد اربعين حسيني شهرستان همدان افزود : کميته فرهنگي با مسوليت تبليغات اسلامي، کميته بهداشتي با مسئوليت مرکز بهداشت، کميته پشتيباني با مسئوليت سازمان صمت و کميته امنيتي و تجهيز با مسئوليت معونتهاي سياسي و عمراني فرمانداري تشکيل شده است.

  در پايان اين جلسه نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي از تدابير اتخاذ شده در ستاد اربعين حسيني شهرستان قدرداني کرد .

  امير جسته اظهار کرد : خوشبختانه مشخص بود همه موارد لازم براي خدمت رساني به زائران اربعين حسيني در اين جلسه پيش بيني شده است و بايد سعي کنيم در همدان سرويس دهي به زائران مطلوب باشد.

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 280
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.