مناسبت ها
     
تبلیغات
 
 
تاریخ و ساعت
 
9 اسفند 1398 
 
 
به پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان همدان خوش آمدید. روابط عمومی فرمانداری شهرستان همدان. شماره سامانه پيام كوتاه فرمانداري شهرستان همدان 30006399 مي باشد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  فرماندار همدان خبر داد :
 • 69 ميليارد تومان براي نوسازي و بازسازي واحدهاي آسيب ديده سيل در شهرستان همدان هزينه شده است.
 • فرماندار همدان خبر داد :

  69 ميليارد تومان براي نوسازي و بازسازي واحدهاي آسيب ديده سيل در شهرستان همدان هزينه شده است.

  فرماندار شهرستان همدان در نشست دهياران بخش مرکزي با قدرداني از عملکرد دهياران در مواجهه با بحران سيل فروردين ماه سالجاري گفت : تا کنون 69 ميليارد تومان در قالب کمکهاي بلاعوض و تسهيلات بانکي 4 درصد براي بازسازي و نوسازي واحدهاي خسارت ديده هزينه شده است.

  وي با تاکيد بر لزوم اطلاع رساني دهياران به منظور بهره مندي روستاييان از تسهيلات مقاوم سازي مسکن افزود: با منابع اختصاص يافته به آسيب ديدگان سيل  در سطح روستاها 809 واحد احداث و 760 واحد بازسازي شد.

  حسين افشاري معدل فعاليت و تلاشهاي دهياران روستاهاي بخش مرکزي را خوب ارزيابي کرد و اظهار داشت : دولت با همه سختيهاي موجود و شرايط اقتصادي پيش رو تلاش مي کند مردم کمترين صدمه را ببينند و در تامين کالاهاي اساسي و امور زيربنايي بسيار موفق عمل کرديم.

  وي با بيان اينکه عليرغم وجود مشکلات اما وضعيت عمومي کشور قابل قبول است افزود : يک جنگ رواني پيچيده در حال رخ دادن است که ما را از توانمنديهاي خودمان دچار ترديد کند که در اين صورت تير خلاص را به خودمان زديم .

  فرماندار همدان با اشاره به ارتقاء شاخص توسعه انساني کشور بر اساس گزارش سازمان ملل متحد اضافه کرد : براي اين موضوع و ايجاد ياس و نااميدي در مردم هزينه مي کنند و ما نبايد گرفتار تله ديگران بشويم.  

  وي اين شاخص را تلفيقي از ميزان برخورداري جامعه از رفاه عمومي، سواد، بهداشت و درمان و نرخ اميد به زندگي دانست و افزود : در شاخص توسعه انساني سال 1978 جايگاه ايران در بين کشورهاي جهان 132 بوده که با عملکرد موفق نظام مقدس جمهوري اسلامي امروز به جايگاه 63 ارتقاء يافته است .

  افشاري تصريح کرد : اکنون شبکه گازرساني ما در حال توسعه به روستاهاي زير 20 خانوار است درحاليکه هنوز پايتخت برخي از کشورهاي جهان از چنين خدماتي محرومند.

  وي با بيان اينکه بايد مواظب باشيم و تحت تاثير اين جنگ رواني قرار نگيريم يادآور شد : امروز شاهد رخ دادن برخي از آسيبهاي اجتماعي در اقشار مرفه هستيم که نشان مي دهد ريشه اين آسيبها مسايل فرهنگي و اجتماعي است و مربوط به مشکل اقتصادي و محدود به اقشار آسيب پذير جامعه نيست.